Kurumsal

Abco Kurumsal


Hakkımızda

Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş. Rahmetli Abdi Sütcü’ nün yol göstericiliğinde 1963 yılında kuruldu. Biz bu yılı başarı yolculuğumuzun başlangıç noktası olarak görüyoruz. O tarihte küçük bir ticarethane ile başlayan iş yaşamımız bugün tamamı Adana Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan yaklaşık 400.000 m² alana kurulu 9 ayrı üretim tesisi ile adından söz ettirmektedir.

O tarih de küçük bir ticarethanede başlayan iş yaşamımız bugün tamamıyla sanayiciliğe dönüşmüş olarak Türkiye’nin en büyük dokunmuş ve örülmüş plastik ambalaj üreticilerinden biri olarak devam etmektedir.

Kendi alanında profesyonel 1800 çalışanımız ile üretim alanındaki bilgi birikim ve tecrübemizi, inovasyon ve AR-GE çalışmalarıyla zenginleştirip yüksek kalitedeki ürünlerimizi kendi markalarımızla pazara sunuyoruz.

Abdioğulları ; tarımsal ve endüstriyel ambalajlamayla, teknik tekstile kadar uzanan yelpazedeki Polipropilen ve Polietilen dokunmuş, Polyester dokunmamış ve Polietilen film ürünlerini Filpa Ambalaj ve Dış Ticaret A.Ş. adı altındaki Dış Ticaret Firmamızla 60'dan fazla ülkeye ihraç ederek bugün Türkiye'nin en önemli ve büyük ilk 500'deki sanayi kuruluşları ve ihracat firmaları arasındadır.

Yönetim Kurulumuz , kuruluşumuzdan bugüne kadar sosyal yardımlaşma ve dayanışma kültürü çerçevesinde çeşitli eğitim bursları vererek duyarlı hareket etmeye çalışmış, bu kapsamda geleceğe yatırım yapmayı sürdürerek 2017 yılında Çukurova Üniversitesi'ne bağlı Abdi Sütçü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun kurulumuna katkı sağlamış ve 2018 yılında Abdi Sütcü Eğitim Kültür ve Yardım Vakfını kurmuştur.

Sürekli iyileşmeyi hedefleyen firmamız uluslararası alanda kabul görmüş çeşitli yönetim sistemleri ile birlikte BRC PM belgesine de sahip olarak Ambalaj konusunda küresel standartlarla üretim yapmaya devam etmektedir.

Çevreyi koruma bilinciyle hareket eden Abdioğulları , 2016 yılında yenilenebilir enerji sistemine de yatırım yapmış günümüzde 15 MW üzeri enerji gücü ile kendi Güneş Enerji Santralleri ile üretime devam etmekte ve yıldan yıla da GES gücünü arttırmayı hedeflemektedir.

Yarım asrı aşan tecrübe ve bilgi birikimini, geleceğe dönük adımlarla büyüyerek devam ettiren Abdioğulları ; abcoFARM markası ile tarım sektörüne de girerek, 1000 dönümlük alanda yapılacak narenciye bahçesi yatırımı ile çiftçiliğe adım atmış olup 870 dönümlük zeytin bahçesi ve Ereğli’de yer alan 1050 dönüm elma bahçesi projesi ile de toplamda 2920 dönüm alan üzerinde çiftçilik ve tarım yatırımlarına devam etmektedir.

Ülke ekonomisinin , inovasyona önem veren , katma değeri yüksek ürünlerle büyüyüp güçlendiğinin bilincinde olan Abdioğulları , ihracat ağırlıklı ve istihdam yaratan yeni yatırımları ile büyüme trendini devam ettirmekte ve bunu milli bir sorumluluk olarak görmektedir...


Abdioğulları


1

58 Yıllık Deneyim

1963’ten bugünlere taşıdığımız deneyim ile güvenli ve kaliteli üretim.

2

400.000 M2 Alan

400.000 m2‘ lik alanda yaklaşık 1800 çalışanı ile plastik ambalaj üretimi.

3

9 Tesis

Son teknoloji ürünü makineleri ve tecrübeli elemanları ile üretim.


Faaliyet Alanlarımız


Ambalaj


Tarımsal Paketleme


Teknik Tekstil


Endüstriyel


Teknik Tarım